KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12154092
nr 1215 4092
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Stadsgården, signerad. -65 3/50. Motivet: 27x49
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 november 2018
kl 20:18:59
31/10 19:59:39
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth